The Lost Manuscript
Merk: Kobo, bekijk ook andere Kobo Auto- & Motorsport
€ 30,44
- Verwacht over 4 weken
- Inclusief verzendkosten
- Ophalen bij een afhaalpunt mogelijk
- 30 dagen bedenktijd en gratis retourneren
- Dag en nacht klantenservice
Productomschrijving
In 2001, Bob Wilber was entering his fifth season as the Team Manager and PR Rep for NHRA Nitro Funny Car driver Del Worsham. The team was also entering its fifth season with CSK Auto (a large auto parts retailer) as their primary sponsor. While the team had performed admirably in the first four years with CSK, they had only won one race on the NHRA tour. Somehow, Wilber decided to roll the dice and write a full-season diary in 2001, having no idea if the subject matter would be interesting or boring. It would be whatever it would be. He kept copious notes and wrote the diary throughout the calendar year, and in the end it was a season that Del Worsham said, "Changed our lives and careers." Wilber printed one copy, and put it away, not feeling yet justified as a writer to attempt to publish it. For 22 years it was lost. In 2023 it was found again. This is his work, as it was written "in the moment" during the 2001 season. It is The Lost Manuscript.
Specificaties
Inhoud
| Taal | en |
| Bindwijze | Paperback |
| Oorspronkelijke releasedatum | 03 oktober 2023 |
| Aantal pagina's | 362 |
Betrokkenen
| Hoofdauteur | Bob Wilber |
| Hoofduitgeverij | Palmetto Publishing |
Overige kenmerken
| Product breedte | 152 mm |
| Product hoogte | 19 mm |
| Product lengte | 229 mm |
| Studieboek | Nee |
| Verpakking breedte | 152 mm |
| Verpakking hoogte | 19 mm |
| Verpakking lengte | 229 mm |
| Verpakkingsgewicht | 485 g |
EAN
| EAN | 9798822919228 |
Prijsvergelijking auto- & motorsport
De The Lost Manuscript kost € 30,44. Het gemiddelde voor auto- & motorsport ligt op € 18,92. Auto- & motorsport zijn beschikbaar vanaf € 2,54. Bekijk alle auto- & motorsport.



